Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Adres

Bulak Mahallesi Atlılar Caddesi Birlik Binası Kat: 4 Merkez/Hakkari


Yetkili:
Muharrem Tekin / Birlik Başkanı

Telefon:
0 438 211 27 14
0 532 400 66 56

E-Posta:
hesob1984@gmail.com


Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı
 
Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Hakkari’deki esnaflarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu 5362 sayılı kanun gereği, ilde bulunan ilgili odaların bir araya gelmesi ve daha kaliteli hizmete ulaşılması amacıyla 1984 yılında dönemin Hakkari Esnaf Odası başkanı olan Cemil Önal öncülüğünde kuruldu.
 
Başkan Önal, Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği bürosunu Bulak Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Özdinç İş Merkezinin bulunduğu o dönemde kendi dükkanının da bulunduğu adreste kurdu.
 
Sonraki yıllarda Bulak Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan ve tarihi Hakkari sinemasının da bulunduğu adresteki İl Özel İdaresine ait Özel İdare Sitelerindeki adresinde yıllarca Hakkari halkına hizmet verdi.
 
1984 – 1996 yılları arasında hem Hakkari Esnaf Odası Başkanlığını hem de Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığını yürüten Önal, 1996 yılında yapılan oda seçimlerinin ardından Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığını dönemin Hakkari Şoförler Odası Başkanı Arif Koparan’a devretti.
 
Özel İdare Sitesinin boşaltılıp ardından yıkılacağı kararının ardından Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Gazi Mahallesi Çevreyolu üzerinde bulunan Ali Kızılkaya’nın binasına taşındı.
 
2002 yılına kadar burada hizmet veren Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı Arif Başkanın girişimleri sonucu Bulak Mahallesi Atlılar caddesinde bulunan ve şimdiki hizmet binası olarak kullanılan binada Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği için iki kat daire satın alarak yaptığı başarılı hizmetlere bir yenisini daha ekledi.
 
1996 – 2014 yılları arasında Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığını yürüten Arif Koparan 2014 yılında yapılan seçimlerde Hakkari Şoförler odası başkanlığını kayıp edince birlik başkanlığını olma şartlarını da kayıp edince Yüksekova Esnaf Odası Başkanlığını yürüten İrfan Sarı Hakkari Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı olarak seçildi.
 
4 yıl boyunca bu görevi sürdüren Başkan İrfan Sarı, 6 Mayıs 2018 tarihinde yapılan seçimin ardından Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığına, yıllardır Şemdinli Esnaf ve Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını yürüten Muharrem Tekin birliğin 4. Başkanı olarak seçildi. Ve halen görevine devam etmektedir.
 
Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanları
 
Cemil Önal                         1984 - 1996
 
Arif Koparan                      1996 - 2014
 
İrfan Sarı                           2014 – 2018
 
Muharrem Tekin                2018 - ……..
 
Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı bünyesinde bulunan odalar
 
Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı 
 
Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı
 
Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
 
Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı
 
 Şemdinli Esnaf ve Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı
 
Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı bünyesinde Aktif 321 Kadın Esnaf ile birlikte Aktif 3974 Erkek Esnaf ile toplamda 4295 aktif üye bulunmakla birlikte toplamda 10.652 üye esnaf bulunmaktadır.

Gold Firmalar