Özel gereksinimli öğrenciler Yüksekova'da sergi açtı

HAKKARİ TANITIM

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle birçok yerde etkinlik ve farkındalık çalışması düzenlenirken, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde  Yüksekova Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören özel gereksinimli öğrenciler sergi düzenledi.

İlçenin 15 Temmuz parkında düzenlenen sergide öğrencilerin yaptığı resimler sergilendi.

Öğrenciler tarafından danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan projelerin sergilendiği fuara Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael, Yüksekova Engelli Bireyler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Salih Diler' kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit ve katılımcılar sergilenen resimlerin yer aldığı stantları gezerken, öğrenci ve öğretmenler tarafından projeleri hakkında bilgi sunuldu. Fuarda sergilenen resimler davetliler tarafından beğeni topladı.

“VATANDAŞIMIZ DAHA DUYARLI OLMASI GEREKİYOR”

Sergiyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Kaymakam Ömer Çimşit, Özel Eğitim Uygulama Okulun 2 yıldan beri idareci ve öğretmenlerin özveri ile çalıştığını kaydetti.  

Kaymakam Çimşit, “Arkadaşlarımız elinden geleni yapıyorlar. İnşallah okula gelmek istemeyen diğer kardeşlerimizde okuluna gelir. Yüksekova’mızda engelli kardeşlerimize hayatın her anında yardımcı olmaları, destek olmaları anlamında başta kamu kurumlarımız olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımız, esnafımız, vatandaşımız daha duyarlı olması gerekiyor. Bu çağrımızı burada tüm Yüksekovalı hemşerilerimize yapalım” dedi. 

Sergi sonunda öğrenciler öğretmenleri ile dans ederek eğlendi.