Vali Yardımcısı Karadağ, Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor


HAKKARİ TANITIM

 

Beşatlı Köyü Muhtarı Fethi Erci ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, burada bir araya geldiği köylülerin içme suyu, sulama havuzu ve yol yönündeki sorun ve taleplerini dinledi.

Vatandaşlarımızın köylerinde yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmek ve çözüm bulmak amacıyla köy, belde ve ilçe ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Karadağ, "Valimiz Sayın Ali Çelik'in talimatları doğrultusunda Beşatlı Köyündeki sulama suyu havuzunu yatırım programına alarak çözmeye çalışacağız. Çakmak mezrasındaki 2,5 kilometrelik yolu da bu sene içerisinde stabilize ederek önümüzdeki sene de inşallah asfaltlayacağız. İçme suyu sorununun da çözülmesi için teknik ekiplerimiz köye gelerek gerekli tespit çalışmalarında bulunacak. Tespit çalışmalarının ardından içme suyu sorununu da çözüme kavuşturmaya çalışacağız." dedi.

Daha sonra Suüstü Köyüne geçen Karadağ, köy muhtarı Bedirhan Oğuz ve vatandaşların içme suyu, sulama kanalı ve köyden geçen dereye menfez döşenmesi yönündeki sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Yardımcısı Karadağ, köydeki içme suyu sıkıntısının giderilmesi için kaynaktan gelen su debisinin ölçülmesi ve diğer tespit çalışmaların yapılması için ilgili şube müdürüne talimat verirken, sulama kanalı ve köprüye menfez döşenmesi sorununun da kısa sürede çözülmesini istedi.

Ardından 445 öğrencisi bulunan 18 derslik Suüstü Yatılı Bölge Okulu’nda incelemelerde bulunan Karadağ, okulun eksikliklerinin giderilmesi yönünde ilgililere talimat verdi.

Daha sonra Akocak Köyünü ziyaret eden Vali Yardımcısı Karadağ, köy muhtarı Muhyettin Çırk ve vatandaşlardan köylerindeki sorun ve talepleri hakkında bilgi aldı.

Köylerinde içme suyu, sulama kanalı sorununun yanı sıra köy camisinin birtakım eksiklikleri olduğunu dile getiren vatandaşlar, Karadağ’dan destek istedi. 

Bunun üzerine Vali Yardımcısı Karadağ, köy merkezindeki içme suyu sorununun çözülmesi noktasında ilgili şube müdürlerine gerekli tespit çalışmalarının yapılması talimatını vererek, "Köşk ve Sülük mezralarının içme suyu sorununu bu yıl çözeceğiz. Köy camisinin içme suyu ve diğer eksikliklerinin giderilmesi için de malzeme desteğinde bulunacağız." şeklinde konuştu.

Daha sonra sırasıyla Yeni Işık, Kadıköy ve Köprücük köylerini ziyaret ederek vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Karadağ, imkanlar dahilinde köylere gereken hizmeti verme noktasında ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Karadağ, "Yeni Işık köy merkezinde yaşanan sulama suyu sorunu için vatandaşlarımıza boru, köy camisinin istinat duvarı  için de malzeme desteğinde bulunacağız. Basamak mezrasındaki içme suyu sıkıntısını ise bu yıl çözüme kavuşturuyoruz. 

Kadıköy ve Köprücük köylerindeki sulama suyu sorununu da DAP'ın 2025 yılı yatırım programına alarak çözmeye çalışacağız. Ayrıca Kadıköy'deki dere yatağının iyileştirilmesi içinde ilgili personellerimiz tespit çalışmasında bulunacak. Köprücük Köyündeki Nehil Çayı yatağının temizlenmesi konusunu da DSİ İl Müdürlüğümüze ilettik, yakın zamanda temizlenecektir." şeklinde konuştu.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, köylerindeki sorunları yerinde inceleyen Karadağ'a teşekkür ettiler.