Başkan Aydoğdu'dan Hakkari Şemdinli ilçesine yardım desteği

HAKKARİ TANITIM

Kurulduğu günden beri engellilerin sorunları ile yakından ilgilenen ve ihtiyaç sahibi engellilere yardım eli uzatan Hakkari Gençlik ve  engelliler Derneği engelli vatandaşa el uzatmaya devam ediyor.

Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu, Hakkari'nin Şemdinli ilçe merkezinde ikamet eden Leyla Sev %99  ve Hatice Sev % 95 Ağır engelli Özel Gereksinimli olan  Leyla ve Hatice için;
2 : Adet Elektrikli Hasta yatağı 
2 : Adet Manuel  Tekerlekli Sandalye  desteğinde bulundu.

Yapılan destek ile ilgili açıklamalarda bulunan Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu hayırseverlerin desteğiyle temin ettikleri Elektrikli Hasta yatağı ve Manuel tekerlekli sandalye ihtiyaçları olan Leyla ve Hatice kardeşlerimize verdiklerini söyledi.başkan Aydoğdu Özel Gereksinimli kardeşlerimizin en büyük Hayali olan Elektrikli Hasta yatağı ve Manuel Tekerlekli Sandal'ye idi olup rehabilitasyon merkezine götürüp Fizik tedavisi eğitimlerini görüp ve dışarıya çıkartılıp arkadaşlarıyla gezmesiydi Şükürler olsun'ki Özel Gereksinimli 2 kardeşlerimizin'de  Hayalini gerçekleştirdik.Şemdinli ilçe merkezin'de  yaşayan SEV Ailesinin evine giderek hayırsever vatandaşların desteğiyle alınan Elektrikli Hasta yatağı ve Manuel Tekerlekli Sandalyelerin kurulumunu gerçekleştire'rek SEV   ailesine teslim etti. Leylave Hatice  kardeşleri yeni alınan Elektrikli Hasta yataklarina alıp bir süre sohbet Edip ilgilenen Başkan Aydoğdu, Özel   gereksinimli kardeşlerimizim artık  Annesinin   kucağın'da değilde Elektrikli Hasta yatağın'da ve Sandalyesinde geleceğinin mutluluğunu  yaşayacaklardir. dedi 

Coğrafya tanımaksı'zın tüm engelleri aşmak için mücadele ettiklerini ifade eden Aydoğdu, ''Hakkarin'in Şemdinli ilçesin'de yaşayan özel gereksinimli  kardeşlerimizin Elektrikli Hasta yatakları ve Menuel  Tekerlekli Sandalye'ye ihtiyacları vardı. Bizlere ulaşan maddi durumu iyi olmayan bu ailemizin çocukları için hayırseverler'den gelen yardımlarla 2 Adet Elektrikli Hasta yatağı ve 2 Adet Manuel Tekerlekli  Sandal'ye arabalarını alıp kendilerine ulaştırdık. Dernek olarak bizim amacımız coğrafya tanımaksızın tüm Özel Gereksinimli kardeşlerimize ulaşmak istiyoruz. Ve Özel gereksinimli arkadaşlarımızı topluma kazandırmak için çalışıyoruz. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.
Leyla ve Hatice  Sev'in aileleri ise  kendilerine ulaşan Hakkari gençlik ve engelli'ler derneğine ve Hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, "Özel Gereksinimli çocuklarımız doğuştan engellidir. Fizik tedavi görüyor. Okula gidiyor. Hasta yatakları ve tekerlekli sandalye Araba ihtiyacımız vardı, sağolsun'lar Hakkari'den gelen başkan Aydoğdu Leyla ve Hatice  Çocuklarımız'ın Hayallerini Gercekleştirerek bizim ihtiyacımızı karşıladılar biz anne ve babaları olarak bu ağır Engelli çocuklarımızı kaldırmaya gücümüz yetmiyor bizim elimizi kolumuzu güçlendiren ve ağır olan Her iki Çocuğumuzu artık istediğimiz gibi her yere götürebiliriz dışarıya çıkartılıp gezdirebiliriz yıllardır hep böyle bir umutla bekliyorduk bize bu sevinci yasatan başkan Aydoğdu' ya Kendilerine çok teşekkür ediyoruz Allah başkan dan razı olsun inşallah" dedi.