Sılehi Aşireti Lideri Atlı Cumhur İttifakını Destekleyeceğini Açıkladı

 

HAKKARİ TANITIM

 

Ak sakallı aşiret mensupları ile birlikte AK Parti Van İl Başkanlığında AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk’e hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunan Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı, ilk turda olduğu gibi ikinci turda da Cumhur İttifakını destekleyeceğini açıkladı.

 

Hayırlı olsun ziyaretine gelen Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı’ya ve aşiret mensuplarına teşekkür eden AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, “Yoğun bir seçim süreci yaşadık ve ilk turu bitirdik. Bu seçimin öncesi ve bir de mücadele var. Bu turda da güçlü bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Ziyarette konuşan Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı, “Sayın vekilimize şahsım ve aşiretim adına hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Burhan Bey, bizim için çok önemli biridir. Van’da Burhan Bey’in oluşu hem kent hem de bölge adına güvence demektir. Aynı zamanda AK Parti içinde önemli bir isimdir. Milletvekilliği Burhan Bey için yeni görev değildir ve yıllarca milletine hizmet etmek adına bu tür görevlerde bulunmuştur. Dürüstlüğü ve kişiliğiyle tanınan bir isimdir. Hakkari, Yüksekova, Durankaya, Başkale ve Gevaş’ta aşiretine mensup kalabalık bir ak sakallıları grubunu toplayarak, hayırlı olsun ziyaretine geldik. Öte yandan birinci turda olduğu gibi ikinci turda da yine tüm aşiret mensuplarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Doğru adamla yola devam diyoruz. Huzur ve refah için bu kararı aldık.”