Öğretmenler için 'Adalet' nöbeti 67. gününde

HAKKARİ TANITIM TV

5 Şubat 2022 yılında rehabilitasyon merkezi ile ilgili çıkan tartışma ölümle sonuçlandı. Yaşanan olayda Hikmet D. yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Olay ile ilgili başlatılan soruşturmada tetiği çektiği tespit edilen Ramazan Özer'e ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan; Ramazan Karakış, Deniz Turan ve Cuma Özer'e de olaya karıştıkları gerekçesiyle müebbet ve ek olarak 9’ar yıl ceza verildi. Berk Demir'e 23 yıl ceza verilirken Sabır Demir ise silahlı tehdit suçundan iki yıl ceza aldı ve tahliye edildi.

Tutuklu bulunan Özer, Turan ve Karakış’ın yakınları tarafından adil yargılanma talebiyle 27 Mart'ta başlatılan 'Adalet' bugün de devam etti.

Hakkari Valiliği önünde 'Adalet' talebi ile başlattıkları eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını dile getiren tutuklu yakınları, Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundular.

“Tek talebimiz, dava dosyasının adil ve hukuka uygun şekilde incelenmesidir' diyen aileler, Adalet talebimiz yetkililere ulaşana kadar her gün sessiz bir şekilde oturacağız.”

Adalet nöbeti, 15 dakikalık oturma eyleminin ardından son buldu.