Hakkari’de, 4 bin 836 Öğrenci LGS’ye girecek

HAKKARİ TANITIM TV

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesindeki merkezi sınav, 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Hakkari genelinde,101 okuldaki 342 salonda, 4 bin 836 öğrencinin katılacağı sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki oturum halinde uygulanacak.

LGS öncesinde; İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür başkanlığında, Bakanlık Temsilcisi Murat Kuşçu, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katılımıyla Vali İdris Akbıyık İlk/Ortaokulu Konferans Salonu’nda, bilgilendirme toplantısı yapıldı.

LGS’ye girecek öğrencilere başarılar dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür: “Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın himayelerinde, öğrencilerimizin güvenli bir şekilde sınavlara katılmaları için sınav yapılacak okullarımızda, her türlü planlama ve gerekli tedbirler alınarak okullarımız sınava hazır hâle getirilmiştir. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz, sınava büyük emekler vererek hazırlandılar. Hayatta verilen hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağına inanıyoruz. Derslerine sabırla ve inançla düzenli ve planlı olarak çalışan öğrencilerimiz, sınavlardan en güzel neticeyi alacaklardır. Çocuklarımız, hedeflerine ulaşmak için emin adımlarla ilerledikçe başarı da doğal bir süreç olarak kendiliğinden gelecektir. Öğrencilerimizin yetişmesinde büyük gayret gösteren değerli öğretmenlerimize ve fedakâr velilerimize teşekkür ediyorum. Liselere Geçiş Sistemi çerçevesinde yapılacak olan sınavda, öğrencilerimize üstün başarılar temenni ediyor, sınavda görev alan tüm eğitim ailemize ve güvenlik personellerine kolaylıklar diliyorum,” dedi.