7 yıl sonra bir ilk! Hakkari takımı Ziraat Türkiye kupası maçına çıkacak

HAKKARİ TANITIM 

Ziraat Türkiye Kupası’nın 6 Eylül’de gerçekleştirilen 1’inci tur kura çekimleri sırasında, ilk tur eşleşmelerinde takım sayısı fazla çıkınca, Hakkari Zap Spor ve 12 Bingölspor kura çekilerek turnuvanın dışında bırakılmıştı.

Takımların itirazları sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu kararını gözden geçirerek iki takımı tekrar Türkiye Kupası’na dahil etti.

En son 2016 yılında Türkiye Ziraat Kupasına katılan Hakkari Zap Spor sonra Meskan Ölmez Madencilik Hakkari Zap Spor Kulübü Hakkari'yi kupada temsil edecek. Hakkari Zap Spor yarın saat 14.30'da deplasmanda Bingölspor ile karşılaşacak.

Hakkari'den Türkiye kupasına en son 2016 yılında katılım olduğuna dikkat çeken Meskan Ölmez Madencilik Hakkari Zap Spor teknik direktörü Mikail Özdemir zorlu bir mücadele için sahaya çıkacaklarını söyledi.

7 yıl sonra Hakkari Zap Spor Kulübü Bal ligine katıldığını anımsatan Özdemir, statü gereği Türkiye kupası ilk turunda 12 Bingöl spor ile eşleştiklerini ve güçlü bir rakiple oynayacaklarını ifade etti.

Hakkari Zap Spor takımına 8 - 9 transfer yaparak sezon hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Özdemir, "Zor bir maç bizleri bekliyor. kulüp olarak ilimize yakışır bir mücadele sergileyip inşallah güzel bir netice ile sahadan ayrılırız." dedi.

Meskan Ölmez Madencilik Hakkari Zap Spor Kulübü Başkanı Özkan Ölmez de yıllar sonra Hakkari'yi Ziraat Türkiye kupasında temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek takıma başarılar diledi.

Hakkari Spor 2016 yılında Türkiye Ziraat kupası birinci ön eleme maçında Tatvansporu elemiş ikinci turda ise Cizrespora elenmişti.